منو

تاریخچه لوگوی مرسدس بنز شرکت خودروسازی آلمانی تاریخچه لوگوی مرسدس بنز شرکت خودروسازی آلمانی

مرسدس بنز

 

اگر هنوز بخواهید به چیزی شیک و بروز و با اصالت فکر کنید ، به مرسدس فکر خواهید کرد. مرسدس بنز چهره اتومبیل های لوکس است. شرکت مرسدس بنز یکی از قدیمی ترین کمپانی های خودروسازی جهان محصوب می شود. شرکتی که در سال ۱۸۸۳ در کشور آلمان و در مانهایم تاسیس شد و ۷ سال بعد جنبه رسمی به خود گرفت. شرکت سازنده مرسدس بنز دایلمر نام دارد و قدیمی ترین سازنده خودرو بنزینی در جهان به شمار میرود. زمانی که همسر «کارل بنز» اولین وسیله نقلیه بنزینی را می راند، هرگز نمی دانست اولین قدم در تاریخ درخشان «مرسدس بنز» را رقم زده است.

 

مرسدس بنز

 

تحولات لوگوی مرسدس بنز از ابتدا تاکنون

لوگوی مرسدس بنز فعلی که شبیه به ستاره ای سه پر است بسیار متفاوت از طرح اولیه ی آن در اوایل قرن بیستم می باشد. ابتدایی ترین لوگو شرکت مرسدس بنز با تمرکز بر روی استفاده کل عبارت ( لوگو تایپ ) طراحی شد. اولین لوگو طرحی بیضی شکل بود که کلمه ی مرسدس در وسط آن نوشته شده است.

هفت سال بعد ، در سال۱۹۰۹ ، دایلمر دو علامت تجاری به شکل یک ستاره ی سه پر و یک ستاره چهار پر ثبت کرد که در ابتدا به عنوان نماد جدید شرکت انتخاب شد.

از سال ۱۹۱۰، تمام خودرو های مرسدس بنز دارای نشان ستاره ای سه سر درخشان بر روی رادیاتور خود شدند.

در سال ۱۹۱۶ ، ستاره درون دایره ای قرار گرفت که باعث شد شیک تر شود. در سال ۱۹۱۶ و ۱۹۲۱ لوگو دارای دایره ای دیگر شد که اسم مرسدس در لبه درونی آن نوشته شد.

سال ۱۹۲۶ دوغول خودروسازی DMG و Benz با هم ادغام شدند و این زمانی است که شرکت مرسدس بنز متولد شد و یک علامت جدید ترکیبی از دو لوگوی قدیمی، ستاره ی سه پر DMG ، و تاج گل بنز بوجود آوردند.طرحی از نشان DMG نام مرسدس و بنز در لبه داخلی دایره نوشته شد . این لوگو زیبا و تاثیر گذار بود و تا سال ۱۹۹۶شرکت از آن استفاده کرد .در همان زمان بود که متوجه شدند باید به عقب و به ریشه ی خود برگردند و از لوگوی که در سال ۱۹۲۱ استفاده می کردند ، دوباره استفاده کنند .

 

تحولات لوگو مرسدس بنز

 

ستاره سه ضلعی مرسدس بنز نماد چیست

این برند متشکل از دو شرکت موتورسازی بنز و دایملر است که همکاری خود را در سال ۱۹۹۸ آغاز کرده بودند؛ درنتیجه لوگوی آن‌ها نیز معرف هر دو شرکت است و از همان زمان تاکنون اثراتی از آن باقی مانده است. انتخاب ستاره سه ضلعی برای این برند به عنوان یک لوگو درواقع سه چیز را در رویارویی با جهان موتور سازی نشان می‌دهد: زمین، دریا و آسمان. جالب است بدانید که این شرکت خودرو سازی از سال ۱۹۲۶ خودروهای تولیدی خود را با نام مرسدس بنز عرضه کرد. گفتنی است که دایره دور این ستاره هم از نماد اولیه بنز می‌آید که در ابتدا به نشان حلقه گل و نام مرسدس در بالا و بنز در پایین مزین بود و در نهایت در سال ۲۰۰۹ اندکی ساده‌تر شد و تبدیل به آرمی شد که ما امروزه آن را می‌شناسیم.

 

نماد مرسدس بنز

 

نام شرکت مرسدس بنز برگرفته از چیست و به چه معنا است

نام این شرکت برگرفته از اسم دختر امیل جلینک، تاجر بزرگ اتریشی و نماینده فروش محصولات بنز است وبه معنایی زیبایی و وقار می‎باشد، که کارل بنز نام او را روی محصولات خود گذاشت.

 

دختر امیل جلینک

 

شعار برند مرسدس بنز

در واقع  ستاره سه پر لوگو بنز نشان از تسلط بر زمین ، دریا و آسمان است و در کنار شعار این برند که “یا بهترین یا هیچ چیز   the best or nothing است و با بررسی محصولات این شرکت شاهد همخوانی لوگو ، شعار و محصول نهایی خواهیم بود.

 

شعار مرسدس بنز

 

لوگو مرسدس نماد خانوادگی جلینگ است

همچنین این لوگو نماد خانوادگی جلینگ تلقی می شد که به عنوان گردنبند بر گردن مرسدس جلینگ قرار داشت.

 

مرسدس بنز
طراحی به سبک جدید

پیشنهاد یک راه حل خلاقانه

دانادیزاین یک شبکه طراحی است که شما می توانید با ده ها طراح از سراسر کشور در ارتباط باشید و طراحی لوگو برند خود را به صورت یک مسابقه میان ده ها طراح از سراسر کشور برگزار کنید و با ایده و فکر چندین طراح بهترین طرح را برای لوگوی خود انتخاب کنید .

چگونه کار می کند ؟

ابتدا شما به عنوان یک کارفرما در داخل سایت یک مسابقه طراحی ایجاد می کنید و توضیحات لازم که از قبل جمع آوری کرده اید را مثل رنگ ، سایز ، تعداد صفحات و … در سایت وارد می کنید. سپس مبلغ  و زمان مورد نظر را برای پروژه خودتان انتخاب می کنید و ثبت سفارش می کنید .سپس با کمک سایت دانادیزاین پروژه شما از طریق ایمیل و کانال تلگرام دانادیزاین میان ده ها طراح از سراسر کشور اطلاع رسانی می شود. طراحان پروژه شما را بررسی خواهند کرد و در زمان تعیین شده طرح های پیشنهادی خود را برای شما ارسال خواهند کرد که شما می توانید طرح ها را با هم مقایسه کنید و به روی طرح ها نظر دهید تا به طرح دلخواه خودتان برسید، پس از تائید طرح و انتخاب برنده مسابقه می توانید به سادگی فایل های آماده شده را که برای چاپ نیاز دارین دانلود کنید در این سامانه می توانید چند طرح مختلف را بررسی کنید علاوه بر آن به طراحان حرفه ای هم دسترسی پیدا کنید .

برای اطلاعات بیشتر می تونید اینجا کلیک کنید

ارسال جدید ترین مقالات به ایمیل شما

ما هرگز اسپم ارسال نمی کنیم 🙂

Please wait...

عضویت شما با موفقیت انجام شد . باتشکر دانادیزاین

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

دسته :  تاریخچه لوگوها

دیدگاه ها