منو

چیپ کید طراح گرافیک معروف نیویورک چیپ کید طراح گرافیک معروف نیویورک

Chip kidd یکی از طراحان گرافیک بسیار معروف نیویورک می باشد. چیپ کید در سال ۱۹۶۴ در شلینگتن در شهرستان برکس به دنیا آمد و با الهام گرفتن بسیار از فرهنگ عامهٔ آمریکایی بزرگ شد. کید در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا به تحصیل پرداخت و در ۱۹۸۶ میلادی با مدرک طراحی گرافیک فارغ‌التحصیل شد.

چیپ کید

چیپ کید

همکاری چیپ کید با نویسندگان معروف

چیپ کید کارهای بسیار زیبایی در طراحی جلد کتاب های نویسندگان معروفی مانند آلفرد.آ.نوپف، جیمز الروی، مایکل کریتون و نیل گیمان را در کارنامه ی خود جای داده است. او یکی از شناخته‌شده‌ترین طراحان جلد کتاب در حال حاضر است. به‌گفتهٔ تارنمای تد، طراحی‌های کید انقلابی در بسته‌بندی کتاب در آمریکا پدید آورده است.

چیپ کید

سبک انقلابی چیپ کید در طراحی جلد کتاب

او در ده سال گذشته موجب گسترش انقلابی در هنر بسته‌ بندی کتاب در آمریکا شده‌است. یکی از ویژگی‌های ثابت سبک انقلابی کید این است که کتاب‌هایش از یک ظاهر مشخص پیروی نمی‌کنند، همانگونه که خود او می‌گوید: ظاهر مشخص فلج‌کننده است، چرا که موثرترین و ساده‌ترین راه حل‌ها با سبک دیکته نمی‌شوند.

سبک چیپ کید

معروف ترین طراحی جلد کتاب چیپ کید

یکی از شناخته‌ شده‌ترین کتاب‌هایی که کید جلدشان را طراحی کرده‌است، پارک ژوراسیک نوشته ی مایکل کرایتون است که از روی آن فیلمی نیز ساخته شده‌ است. پارک ژوارسیک در سال ۲۰۰۵ به چاپ رسید. او در مقاله ای که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد، نحوه طراحی جلد کتاب پارک ژوراسیک را اینگونه توضیح داده است: هنگامی که تلاش می کنید تا یکی از این موجودات دایناسورها را بازسازی کنید، باید تنها به دنبال استخوان های آن ها باشید زیرا مدت ها از انقراض آن ها گذشته است و این نکته مهمی برای طراحی بود. این طرح نه تنها به عنوان پوستر فیلم باید مورد استفاده قرار می گرفت بلکه باید به عنوان آرم آن نیز استفاده می شد. بنابراین استفاده از طرح تیرکس (نوعی دایناسور) از دهه نود برای معرفی دایناسورها بسیار شناخته شده بود.

پارک ژوراسیک

نوشته ی مجله تایم اوت در وصف چیپ کید

برخی از نویسندگان مانند الیور ساکس با کید برای طراحی جلد کتاب‌هایشان قرارداد بسته‌اند. مجله ی تایم اوت نیویورک درباره ی تأثیر کید نوشته است، «تاریخ طراحی جلد کتاب به دو دوره تقسیم می‌شود، پیش از طراح گرافیکی به نام کید و پس از او».

چیپ کید

چیپ کید

منابع الهام چیپ کید در طراحی جلد کتاب هایش

کید اغلب درباره ی روند خلاقانه و همچنین منبع الهامش مورد پرسش قرار می‌گیرد. او در مصاحبه‌ای با مت پشکو در اینسپایرابیلیتی گفته است: «در بیشتر مواقع با آنچه که کتاب درباره ی آن است الهامم را دریافت می‌کنم، یا با خود متن.» او در گفتگو با یواس‌ ای تودی درباره ی روند آفرینش جلد کتاب بیان کرده‌ است که پس از خواندن دقیق کتاب با نویسنده آن تماس می‌گیرد، که «حرف نهایی را می‌زند، بنابراین این یک نقطه شروع منطقی است.» به گفته او روند طراحی جلد کتاب، حل تصویری یک مسئله است. او می‌گوید که این حل کردن می‌تواند تا شش ماه طول بکشد.

منبع الهام

کتاب های کامیک دروازه ای به روی طراحی گرافیک

او به طور متوسط سالی ۷۵ روکش جلد طراحی می‌کرد. کتاب‌های کامیک برای او مانند دروازه‌ای به طراحی گرافیک بودند. بتمن و سوپرمن نخستین خاطرات کودکی او را شامل می‌شوند.

 

کتاب های کامیک

 

کامیک

 

در ادامه چند نمونه از جلد کتاب های معروف را که توسط چیپ کید طراح شده است را مشاهده خواهید کرد:

کتاب

کتاب

کتاب

کتاب

کتاب

کتاب

کتاب

کتاب

کتاب

کتاب

 

طراحی به سبک جدید

 

پیشنهاد یک راه حل خلاقانه

دانادیزاین یک شبکه طراحی است که شما می توانید با ده ها طراح از سراسر کشور در ارتباط باشید و طراحی لوگو برند خود را به صورت یک مسابقه میان ده ها طراح از سراسر کشور برگزار کنید و با ایده و فکر چندین طراح بهترین طرح را برای لوگوی خود انتخاب کنید .

چگونه کار می کند ؟

ابتدا شما به عنوان یک کارفرما در داخل سایت یک مسابقه طراحی ایجاد می کنید و توضیحات لازم که از قبل جمع آوری کرده اید را مثل رنگ ، سایز ، تعداد صفحات و … در سایت وارد می کنید. سپس مبلغ  و زمان مورد نظر را برای پروژه خودتان انتخاب می کنید و ثبت سفارش می کنید .سپس با کمک سایت دانادیزاین پروژه شما از طریق ایمیل و کانال تلگرام دانادیزاین میان ده ها طراح از سراسر کشور اطلاع رسانی می شود. طراحان پروژه شما را بررسی خواهند کرد و در زمان تعیین شده طرح های پیشنهادی خود را برای شما ارسال خواهند کرد که شما می توانید طرح ها را با هم مقایسه کنید و به روی طرح ها نظر دهید تا به طرح دلخواه خودتان برسید، پس از تائید طرح و انتخاب برنده مسابقه می توانید به سادگی فایل های آماده شده را که برای چاپ نیاز دارین دانلود کنید در این سامانه می توانید چند طرح مختلف را بررسی کنید علاوه بر آن به طراحان حرفه ای هم دسترسی پیدا کنید .

برای اطلاعات بیشتر می تونید اینجا کلیک کنید

ارسال جدید ترین مقالات به ایمیل شما

ما هرگز اسپم ارسال نمی کنیم 🙂

Please wait...

عضویت شما با موفقیت انجام شد . باتشکر دانادیزاین

 

مطالب مرتبط

دسته :  مقالات

دیدگاه ها