منو

7 نکته کلیدی استفاده از حروف در طراحی ۷ نکته کلیدی استفاده از حروف در طراحی

در طراحی گرافیک نوشته و استفاده از حروف با انواع و اندازه گوناگون آن در کنار طرح جدایی ناپذیر است. برای اینکه نتیجه کار طراحی مورد دلخواه و بدون نقص صورت گیرد در نظر گرفتن و رعایت چند نکته ضروری است:

۱) هنگام ارسال سند اصلی کار برای چاپ، ترجیحا فونت‌ها را از حالت نوشته خارج کنید. به عبارت دیگر convert to curve  شوند.

۲) زمان طراحی دقت کنید که نوشته‌ها به لبه کار نزدیک نباشند. فاصله لازم بسته به نوع کار شما؛ کارت ویزیت، لیبل، سربرگ، پوستر و …؛ متفاوت است. رعایت این نکته به دلیل حذف نشدن نوشته‌ها در برش و دایکات است.

۳) تا جایی که امکان دارد نوشته‌های خود را به صورت وکتور ( با نرم‌افزارهای برداری) استفاده کنید. به ویژه اگر نوشته ریز دارید. این کار به کیفیت آن در خوانایی کمک می‌کند.

۴) اگر برای نوشته‌ها خط دور (stroke) در نظر گرفته‌اید، به خاطر داشته باشید که ضخامت آن کمتر از ۰٫۱ و بیشتر از ۱ میلی‌متر نباشد و برای رنگ‌دهی به خط دور حتما از یک رنگ CMYK و ترجیحا مشکی (K)  استفاده کنید و همچنین اگر اندازه حروف شما کمتر از ۸ پوینت است از خط دور استفاده نکنید زیرا با اندکی جایجایی در چاپ نوشته ناخوانا و تار می‌شود.

۵) برای رنگ دادن به نوشته متن حتما از رنگ مشکی (K) به تنهایی استفاده کنید و اگر قصد رنگی کار کردن آن را دارید در نهایت از یکی از رنگ‌های  CMYK استفاده کنید. به دلیل ریز بودن نوشته با ذره‌ای جابجایی در چاپ متن نوشته ناخوانا و تار خواهد شد.

۶) در نوشته فارسی به دلیل اتصال حروف زمانی که آن را به حالت تصویر (منحنی) تبدیل می‌کنیم ممکن است بین حروف خطوطی ایجاد شود که زیبا نیست، برای از بین بردن این خطوط بعد ازCurve  شدن، آن‌را یکی کنید. (در نرم‌فزار ایلوستریتور از گزینه Unit و در کورل از گزینه weld  استفاده کنید.)

۷) پیش از چاپ سعی کنید که یک نمونه چاپی برای خود تهیه کنید تا اندازه دقیق نوشته‌ها را بررسی نمایید. در برخی موارد نوشته‌ها بسیار ریز به کار می‌روند که باعث ناخوانایی می‌شود و گاهی بسیار درشت است که به زیبایی کار لطمه می‌زند. نمونه‌گیری باعث کنترل این موارد می‌شود.

تایپوگرافی

سایت چاپ دانا

در سایت چاپ دانا شما می توانید تمامی سفارش های چاپی خود را به صورت آنلاین از سراسر کشور بدون واسطه و با قیمتی بسیار مناسب چاپ کنید. چاپ دانا با مجهزترین دستگاه های روز دنیا سفارش های چاپی شما را با بهترین کیفیت و سریع ترین زمان ممکن به شما تحویل خواهد داد برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

چاپ آنلاین

ورود به سایت چاپ دانا

 

ارسال جدید ترین مقالات به ایمیل شما

ما هرگز اسپم ارسال نمی کنیم 🙂

Please wait...

عضویت شما با موفقیت انجام شد . باتشکر دانادیزاین

مطالب مرتبط

دسته :  مقالات

دیدگاه ها